Jak ułożyć przewody ogrodzenia elektrycznego? Oto kompletny przewodnik...

Jak ułożyć przewody ogrodzenia elektrycznego? Oto kompletny przewodnik...

Jak ułożyć przewody ogrodzenia elektrycznego?


Często można poczuć się zniechęconym, gdy przychodzi do korzystania z przewodu ogrodzenia elektrycznego ze względu na niepewności dotyczące sposobu instalacji, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i skuteczność w ochronie przed dzikimi zwierzętami lub zabezpieczeniu bydła.
Nie martw się, jesteś we właściwym przewodniku.
Ale na początek, zobaczmy korzyści płynące z korzystania z przewodu ogrodzenia elektrycznego:

1. Wydajność operacyjna:

Przewody ogrodzenia elektrycznego oferują bardzo wydajną metodę zarządzania bydłem. Dzięki zdolności do dostarczania kontrolowanego impulsu elektrycznego, te ogrodzenia pozwalają na szybkie i skuteczne naprowadzanie, separowanie lub zamykanie zwierząt. To znacząco redukuje czas i wysiłek wymagany w codziennych operacjach, umożliwiając rolnikom skoncentrowanie się na innych istotnych działaniach.

2. Bezpieczeństwo zwierząt hodowlanych:

Jednym z kluczowych aspektów przewodów ogrodzenia elektrycznego jest ich zdolność do zapewnienia bezpiecznej bariery bez powodowania trwałych obrażeń zwierzętom. Impuls elektryczny jest wystarczający, aby odstraszyć zwierzęta od dotykania ogrodzenia, nie powodując poważnych obrażeń. To nie tylko chroni bydło przed zewnętrznymi zagrożeniami, ale także zapobiega ryzyku samouszkodzeń podczas prób ucieczki.

3. Ochrona upraw:

Oprócz zarządzania bydłem, przewody ogrodzenia elektrycznego są wykorzystywane do ochrony upraw przed dzikimi zwierzętami i szkodnikami. Obecność elektrycznej bariery skutecznie odstrasza szkodniki, zachowując uprawy bezpieczne i redukując potrzebę drastycznych środków, takich jak nadmierne stosowanie pestycydów.

4. łatwość instalacji i konserwacji:

Instalacja przewodów ogrodzenia elektrycznego jest stosunkowo prosta i może być dostosowana do konkretnych potrzeb gospodarstwa. Konserwacja jest równie prosta, wymagając okresowej inspekcji systemu, aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie. To prowadzi do niższych kosztów operacyjnych i większego spokoju ducha dla rolników.

5. Wkład w rolnictwo zrównoważone:

Wykorzystanie przewodów ogrodzenia elektrycznego wspiera cele rolnictwa zrównoważonego, redukując zależność od szkodliwych dla środowiska praktyk. Zoptymalizowane zarządzanie bydłem i ochrona upraw bez nadmiernego stosowania chemikaliów pomagają zachować zdrowie gleby i otaczającego ekosystemu.

Podsumowując, przewody ogrodzenia elektrycznego są fundamentalnym elementem współczesnego rolnictwa, ze względu na wykorzyście w zakresie wydajności operacyjnej, bezpieczeństwa zwierząt hodowlanych, ochrony upraw i wkładu w rolnictwo zrównoważone. Przyjęcie tej technologii to mądry wybór dla rolników dążących do równowagi między produktywnością a odpowiedzialnością za środowisko.

Wysokości idealne do ułożenia przewodów ogrodzenia elektrycznego

Poprawna instalacja ogrodzenia elektrycznego jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa zwierząt i ogólnej skuteczności systemu. Wybór odpowiedniej wysokości do ułożenia przewodów ogrodzenia zależy głównie od rozmiaru zwierząt, które mają być zabezpieczone. Zobaczmy, jak dostosować wysokości, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne środowisko.

1. Małe zwierzęta:

Dla małych zwierząt, takich jak kurczaki, kury, króliki, wysokość przewodów ogrodzenia powinna być wystarczająca, aby uniemożliwić im przeskoczenie ogrodzenia lub przejście. Ogólnie rzecz biorąc, wysokość wynosząca od 20 do 80 cm, ułożenie przewodów co 20 cm. Zalecana grubość przewodu to od 2,2 do 4 mm. Ta miara jest odpowiednia do odstraszenia mniejszych zwierząt bez wyrządzania szkód.

2. Średnie zwierzęta hodowlane:

Dla średnich zwierząt, takich jak owce, kozy, łasice, konie, lisy, wilki, osły, kuny, wysokość ogrodzenia powinna być zwiększona. Często rekomendowana jest wysokość między 30 a 120 centymetrów, ułożenie przewodów co około 30 cm. Zalecany przewód ma grubość 4 mm. Zapewnia to, że zwierzęta nie mogą przeskoczyć ogrodzenia, utrzymując je bezpieczne i zapobiegając możliwym ucieczkom. Dla większych zwierząt można również użyć taśmy elektrycznej.

3. Duże zwierzęta:

Dla dużych zwierząt, takich jak krowy, byki, bydło, świnie, dziki, jelenie, łosie, wysokość ogrodzenia musi być znacznie większa, aby zapewnić skuteczne zabezpieczenie. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się ułożenie przewodów ogrodzenia na wysokości powyżej 120 centymetrów, z opcjami od 140 do 180 centymetrów, w zależności od gatunku i zdolności skakania zwierząt. Zalecany przewód ma przewodów doelektrycznych ogrodzeń, ale także szeroki wybór elektryfikatorów, oferując aż 5różnych typów, każdy zkonkretnymi cechami i unikalnymi korzyściami:

Elektryfikatory na prąd 220V z doskonałą i bezpieczną pracą dlaogrodzeń do 5km;

Elektryfikator na prąd 220V z doskonałą i bezpieczną pracą dlaogrodzeń do 8km;

Elektryfikator na baterię 12V/220V z doskonałą i bezpieczną pracądla ogrodzeń do 5km i6J;

Elektryfikator na baterię 12V/220V wyposażony w 2 baterie, zdoskonałą i bezpieczną pracądla ogrodzeń do 5km i 6J;

Elektryfikator na baterię 12V/220V z panelem solarnym, z doskonałą ibezpieczną pracą dlaogrodzeń do 5km i 6J.

Oprócz tego oferujemy szeroki wybór przewodów i taśm elektrycznych najwyższej jakości, wraz zizolatoramizaprojektowanymi do dopasowania do każdego rodzaju podpory, którą wybierzesz dla swojegoelektrycznego ogrodzenia:

Izolatory dla drewnianych słupów;

Izolatory dla żelaznych słupów;

Izolator z podwójnym hakiem;

Wkrętak do izolatorów słupów drewnianych dla ogrodzeń elektrycznych.

Wyróżniamy się od konkurencji dzięki pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu w branży orazzdolności do dostarczaniaspersonalizowanych rozwiązań dla indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nasza obsługaklienta jest bezkompromisowa,zapewniając kompleksowe wsparcie od momentu zakupu, które nie kończy się na samym zakupie.Jesteśmy dostępnitelefonicznie pod numerem +390287165556, przez czat lube-mail.

Korzyści z zakupów w Gemi

  1. Darmowy zwrot w ciągu 100 dni;
  2. Szybka wysyłka na całym świecie;
  3. Wszystkie produkty są wytwarzane przez nas we Włoszech z najwyższej jakości surowców;
  4. Wszystkie produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i posiadająodpowiednie certyfikaty;
  5. Mamy ponad 5000 recenzji na najważniejszej platformie recenzji na świecie: Trustpilot;
  6. Nasze czterdziestoletnie doświadczenie jest do Państwa dyspozycji.
  7. Mamy prawie 1000 wideo recenzji na portalu Video recenzje TrustVideos, gdzie znajdująsię nagrania świadectwużytkowników.

Kup teraz!.