Po co montować komin zamiast go budować?

W większości domów na końcówkach przewodów kominowych często budowane są dachy zwane kominami.

Kominy te są budowane z myślą o spełnianiu różnych funkcji i są w stanie rozwiązać różne krytyczne problemy.

Wśród powszechnych problemów przewodów kominowych, które mamy nadzieję rozwiązać za pomocą budowy komina, z pewnością można wymienić infiltrację wody w przypadku deszczu i silnego wiatru lub przedostanie się ptaków z dachu do samego przewodu kominowego . lub na pytanie czysto estetyczne.

Najczęściej stosowanymi kominami klasycznymi są z pewnością te z cegły lub stali. Jednak pomimo budowy tych kominów, które czasami są bardzo drogie, rzeczywiste rozwiązanie powyższych problemów nie jest gwarantowane. Klasyczne kominy w zasadzie nie wpływają na problem zadymienia i złego ciągu komina.

W rzeczywistości, jeśli kominek dymi, ponieważ na zewnątrz jest za dużo wiatru lub z powodu grypy, lub z wielu innych powodów, klasyczny wyciąg kominowy w ogóle nie rozwiąże tego problemu.

Rozwiązaniem, które należy przyjąć, aby rozwiązać problem zadymienia kominowego, jest zainstalowanie na dachu wylotu grypy elektrycznego wyciągu dymu, zwanego również kominem zasysającym.

Gemi Elettronica proponuje różne modele elektrycznych wyciągów dymu; o różnych cechach, takich jak siła ssania, odporność na wysokie temperatury, lata gwarancji oraz materiał użyty do ich budowy.

Gemi Elettronica stara się pozytywnie reagować na każdą potrzebę i jest w stanie zapewnić podwójne rozwiązanie: elektryczny wyciąg dymu wewnątrz komina.

Proponowany przez Gemi Elettronica wyciąg kominowy różni się od klasycznych kominów murowanych lub stalowych tym, że jest to komin z gliny ogniotrwałej.
Materiał ten jest idealny do kominów, ponieważ jest odporny nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale także na ciepło.

Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się więc podwójną korzyść: estetyczną dzięki zastosowaniu nowoczesnego wyciągu kominowego oraz funkcjonalną z rozwiązaniem problemu dymu dzięki elektrycznemu wyciągowi dymu.

Oddymiacz elektryczny posiada również siatkę chroniącą przed ptakami ze stali spawanej elektrycznie, a dzięki swojej konstrukcji zapobiega przedostawaniu się wody.

Wyciąg gliniany Gemi Elettronica nie wymaga żadnego kleju do montażu, a przede wszystkim charakteryzuje się systemem otwierania od góry, który pozwala w łatwy sposób zdejmować i demontować konstrukcję z możliwością interwencji w przypadku jakiejkolwiek interwencji konserwacyjnej.

Gemi Elettronica jest zatem w stanie odpowiedzieć na każdą potrzebę, zarówno estetyczną, jak i konkretną, dotyczącą problemów, jakie może mieć kominek.