Jak uniknąć wtargnięcia dzików i jeżozwierzy do ogrodu: jak zbudować ogrodzenie elektryczne

Jak trzymać dziki i inne dzikie zwierzęta z dala od ich ziemi?
Przedsiębiorcy rolni lub drobni rolnicy prywatni zajmujący się uprawą ziemi przynajmniej raz doświadczyli inwazji dzikiej fauny zagrażającej ich uprawom (takiej jak na przykład wtargnięcie dzików, jeżozwierzy, saren).

Jedną z najczęściej stosowanych metod trzymania zwierząt z dala od lądu jest ogrodzenie elektryczne. Oprócz przeciwdziałania wtargnięciu dzikich zwierząt, produkt ten może być również używany do ochrony i wyznaczania granic zwierząt gospodarskich na danym obszarze.

Ogrodzenie elektryczne działa dzięki impulsom prądowym generowanym przez elektryzator. Z energetyzatora wychodzą dwa oddzielne połączenia: jedno do ogrodzenia utworzonego przez drut przewodzący, a drugie do ziemi.

Jak zbudować ogrodzenie elektryczne?
Zaleca się uziemienie ogrodzenia elektrycznego za pomocą 3 ocynkowanych słupków, rozmieszczonych w odległości 3 metrów.

Kiedy zwierzę dotknie ogrodzenia pod napięciem, dozna porażenia prądem trwającym tysięczne sekundy. W ten sposób zwierzę się oddali.

Jak trzymać z daleka dziki: czego potrzebujesz, aby zrobić ogrodzenie elektryczne?
Aby zbudować ogrodzenie elektryczne, konieczne jest posiadanie kilku podstawowych elementów, w tym elektryzatora, przewodu, izolatorów, słupka uziemiającego i innych materiałów.

Gemi Elettronica to włoska firma produkująca wszystkie materiały potrzebne do wykonania ogrodzenia elektrycznego.

Elektryzator to urządzenie, które generuje impulsy elektryczne do ogrodzenia. Wybór odpowiedniego elektryzatora jest niezbędny, aby zapewnić właściwy prąd na ogrodzeniu.

Pierwszego rozróżnienia dokonuje się w zależności od rodzaju zasilacza, którym może być:

bateria 12 V (może być również łączona z panelem słonecznym ładującym baterię);
Prąd 220 V.
Różne energetyzery firmy Gemi Elettronica mogą obejmować od 5 km do 8 km rzeczywistego obwodu. Generowane mogą być impulsy od 10000 V do 15000 V w zależności od wybranego modelu.

Jak odpędzić dziki: wybór wspólnego wątku
Wybór wspólnego przewodu od długości wybiegu oraz zwierząt, dla których wybieg jest wykonany. W rzeczywistości każdy drut ma swoją własną rezystancję i własną zdolność rozpraszania, wskazaną w omach / m. Im bliżej zera jest wartość om / mt, tym mniejszy będzie upływ prądu, więc ogrodzenie będzie działać lepiej.

Drut przewodnika należy przeprowadzić wewnątrz izolatorów, które są narzędziami do mocowania i dystansowania przewodów elektrycznych od słupów używanych do budowy ogrodzenia elektrycznego.Izolatory rozróżnia się w zależności od rodzaju słupka, na którym mają być zastosowane. W rzeczywistości słupki mogą być wykonane z drewna lub żelaza. Są więc izolatory śrubowe do słupów drewnianych i izolatory do prętów żelaznych.

Gemi Elettronica jest w stanie dostarczyć produkty ze znakiem CE, wyprodukowane we Włoszech, gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Wszystkie produkty można kupić klikając tutaj.